"İZBAN`ı Seviyorum" Resim Şöleni.
İZBAN`ın çocuklara trenleri tanıtmak ve raylı taşımacılığın önemini öğretmek amacıyla düzenlediği İZBAN`I SEVİYORUM projesi çerçevesinde aynı adla organize ettiği resim şöleni, büyük bir katılımla gerçekleşti. İZBAN Genel Müdür Yardımcısı Sönmez Alev, törende yaptığı konuşmada katılımcılara teşekkür ederken, gördüğü tablo karşısında öğrencilerin İZBAN`ı ne kadar çok sevdiklerini bir kez daha gördüklerini ifade etti.  

Proje çerçeveside ziyaret edilen 39 okuldaki öğrencilerin gönderdiği 400`ün üzerindeki resim, İZBAN Genel Müdürü A.Selçuk Sert, Ege Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Öğretim Görevlisi Yrd.Doç.Dr. Dizar Ercivan Zencirli, Işılay Saygın Güzel Sanatlar Lisesi Resim Öğretmeni Feyza Haznedar ve Ressam Nehir Karaböcek tarafından değerlendirildi, 10 öğrenci çeşitli ödüller kazandı. 

İZBAN`I SEVİYORUM Resim Şöleni`nin birincisi, Lamia Karer İlköğretim Okulu`ndan Serap Demir olurken, 2.liği Gürçeşme Leman Alptekin İÖO`dan Mert Türk, 3.`lüğü ise Gaziemir 9 Eylül İÖO`dan Murat Doğan elde etti. İzmir İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Ceran`ın da katılıdığı ödel töreninde; Mine Kızılırmak (Gaziemir İÖO), Seçil Gürbüz (Lamia Karer İÖO), Cahide Nur Duman (Gürçeşme Leman Alptekin İÖO), İrem Ay (Tuğsavul İÖO), Aycan Karadağ (Akıncılar İÖO), Beyza Sönmez (Süleyman Eczacıbaşı İÖO) ve Tuğba Silici (Gürçeşme Leman Alptekin İÖO) mansiyon ödüllerini aldılar.

İZBAN Genel Müdürlüğü`nün bahçesindeki törende öğrencilere pamuk helva ve çeşitli ikramlar dağıtılırken, çocuklar üzerinde İZBAN`I SEVİYORUM yazılı tişörtleriyle güzel görüntüler oluşturdu. Şölene katılımın bir hayli yüksek olduğunu söyleyen İl Milli Eiğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Ceran, "İZBAN`ın Ekim-Aralık aylarını kapsayan dönemde okulları ziyaret ederek kendini anlatması, toplu taşımacılık kurallarını öğretmesi sayesinde İZBAN ile öğrencilerimiz arasında bir bağ oluştu. Şölene gönderilen 400 resim işte bunun en güzel örneğidir. Bu trenler, öğrencilerimizin. Onlardan trenlerine gözleri gibi bakmalarını istiyorum" dedi.

Öğrencilere ve onları teşvik eden öğretmenlerine teşekkür eden İZBAN Genel Müdür Yardımcısı Sönmez Alev ise çok güzel bir gün geçirdiklerini belirterek, "Buradaki herkes, raylı sistemin önemini ve bir kente olan güzel etkilerini artık biliyor. Gördüğüm tablo, öğrencilerin İZBAN`ı ne kadar çok sevdiğini bizlere bir kez daha gösterdi. İZBAN sevginizi ve onu koruyacağınızı bugün bir kez daha gördük. İçinizdeki İZBAN`ı resimlerinize yansıttınız ve o kadar güzel eserler ortaya çıkardınız ki; jürimiz seçim yaparken çok zorlandı. Katılımınız için sizlere teşekkür ediyorum" diye konuştu.