GÜNDE 76 SEFER İLE 6 ŞUBAT`TA TORBALI`DAYIZ
    GÜNDE 76 SEFER İLE 6 ŞUBAT`TA TORBALI`DAYIZ İZBAN,

    Torbalı hattında 6 Şubat Cumartesi günü sabah 05:25’ten itibaren seferlerine başlıyor.Uç istasyonlardan karşılıklı gerçekleşecek seferler, gece 23:55’te kalkacak son trene kadar devam edecek. İZBAN, bu hat üzerinde 27 dakikada bir günde 76 sefer yaparak, hizmetini kentin güney ucundaki yolculara kadar taşımış olacak. Yapılan planlamaya göre, Cumaovası ve Menemen istasyonları transfer noktası olarak kullanılacak.

    Torbalı yönündeki Develi, Tekeli, Pancar, Kuşçuburun, Torbalı ve Tepeköy istasyonlarının devreye girmesi ve hattın açılmasıyla birlikte İZBAN, 110 kilometrelik bir banliyö hattına kavuşacak. Diğer yandan, istasyon sayısını ise 32’den 38’e yükseltecek. Hattın uzamasıyla birlikte Torbalı yönünden günde ortalama 20 bin yolcunun eklenmesi ve böylelikle İZBAN’ın günlük yolcu sayısının ortalama 300 binin üzerine çıkması öngörülüyor.


    İZBAN’ın Torbalı hattı açılışı, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım’ın Kazakistan ziyareti nedeniyle ileri bir tarihe ertelense de işletme planlandığı gibi 6 Şubat Cumartesi günü başlamış olacak.

    Saygılarımızla,